• pl

Zjazd stypendystów w Lublinie

Zjazd stypendystów Programu Kirklanda, który odbył się w malowniczym Lublinie w dniach 13-15 marca 2024 roku pod hasłem „Smakuj życie”.

Rozpoczęliśmy wykładem inauguracyjnym na temat brandingu, przeprowadzonym przez dr hab. Małgorzatę Adamik-Szysiak z Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Po części merytorycznej omówiliśmy sprawy organizacyjne i ogłoszenia. Dla chętnych przewidziany był również relaksujący wieczór w aquaparku.

Drugi dzień zjazdu rozpoczęliśmy od fascynującego zwiedzania Lublina z lokalnymi przewodnikami. Trasa obejmowała najbardziej malownicze zakątki miasta, takie jak Plac Litewski, deptak, Archikatedra, Dominikanie, Stare Miasto oraz Muzeum Narodowe. W trakcie zwiedzania stypendyści mogli spróbować tradycyjnych lubelskich cebularzy. Po południu zaproszeni zostaliśmy na wystawę „Lublin. Pamięć miejsca.” oraz na spektakl Teatru NN „Opowieści z nocy” z udziałem Witolda Dąbrowskiego i zespołu muzycznego w @Ośrodek „Brama Grodzka”. Wieczór zakończyliśmy kolacją w Pubie „Bałagan”, który zamienił się na jedną noc w klub w stylu lat 20. z okazji urodzin Lane’a Kirklanda.

Piątek rozpoczęliśmy spotkaniem z przedstawicielami Urzędu Miasta Lublin w Trybunale Koronnym, w którym udział wzięli: dr Mariusz Sagan (Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów) Krzysztof Stanowski (Dyrektor Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej) „Lublin solidarny” Viktoriya Herun (Kierowniczka Referatu Wspierania Akademickości). Spotkanie było okazją do dyskusji na temat rozwoju miasta, strategii na najbliższe lata oraz doświadczeń akademickich w Lublinie. Na koniec zwiedziliśmy podziemia Lublina.