Uroczyste zakończenie stypendium rocznika 2022/23

27 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się uroczyste zakończenie stypendium rocznika 2022/2023 Programu Kirklanda – już 23. edycji.

Grono absolwentów powiększyło się o 34 stypendystów i stypendystek Programu Kirklanda oraz 6 stypendystów i stypendystek Kirkland Research dla Ukrainy i Białorusi.

Serdecznie gratulujemy!

Wykład wygłosił dr Dawid Kostecki, Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, który zachęcił absolwentów do korzystania z oferty programów NAWA.

Uroczystość uświetnił koncert Berika Batyrkhana, tegorocznego stypendysty, który zagrał na starożytnym tureckim instrumencie smyczkowym, rozpowszechnionym wśród Kazachów, Karakalpaków, Baszkirów i Tatarów – kobyz.

Pięknie dziękujemy wszystkim koordynatorom, animatorom, współpracownikom i osobom zaangażowanym w nasz Program.

Serdecznie dziękujemy gościom tak licznie zgormadzonym na tej uroczystości.

Podczas uroczystości pożegnaliśmy Annę Więcek, wieloletnią koordynatorkę Programu Kirklanda oraz dr. h.c. mult. Jana Malickiego, koordynatora regionalnego z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zdjęcia: Mariusz Michalik