Zjazd integracyjny i szkolenie z pisania projektów

Poznań, 5-9 listopada 2012 r.

Pierwszy zjazd integracyjny rocznika 2012/2013 odbył się tradycyjnie w Poznaniu  (7-9 listopada). Program zjazdu obejmował spotkanie z prorektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ds. nauki i współpracy międzynarodowej – prof. dr hab. Jackiem Witkosiem, wykład prof. Stanisława Jankowiaka „Poznański Czerwiec 1956 r. w najnowszych dziejach Polski”, zwiedzanie Poznania oraz Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956, debatę nt. „ Trójpartnerstwo w Polsce i Mołdawii” oraz zwiedzanie Lichenia i zapoznanie się z prowadzonymi w sanktuarium programami społecznymi.
Podobnie jak w latach ubiegłych spotkanie poprzedziło dwudniowe szkolenie z pisania projektów grantowych (5-6 listopada) poprowadzone dla chętnych przez  absolwenta Programu Kirklanda z rocznika 2006/07 Mykhaylo Kashyna.

AKTUALNOSCI integracja zwiedzanie Lichenia

Administrator Programu

Fundacja Liderzy Przemian została powołana do życia w lutym 2016 r. z zadaniem administrowania dwoma, działającymi od lat, programami Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Programem Stypendialnym im. Lane’a Kirklanda i Programem Study Tours to Poland. Oba programy mają charakter międzynarodowy i łączy je podobieństwo grup docelowych, co daje możliwość rozwoju współpracy i zakresu działań w przyszłości.

Fundator Programu

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności została założona przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości, utworzony na mocy ustawy „O popieraniu demokracji w Europie Wschodniej” (SEED Act), uchwalonej w 1989 roku przez Kongres USA.

kirk white2