Aktualny rocznik

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

styp kraje PL 2019 W bieżącym roku akademickim stypendia w ramach Programu Kirklanda otrzymało 51 osób z 11 krajów: na studia 9 miesięczne zakwalifikowało się 46 osób, zaś na 4 miesięczne studia w ramach Programu Kirkland Research, 5 osób. Studiować będą na wyższych uczelniach w pięciu miastach: Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Wśród stypendystów w tym roku największą grupę stanowią osoby studiujące zarządzanie w obszarze kultury, edukacji, NGO lub ochrony środowiska – 23,92% stypendystów, na drugim miejscu znalazła się grupa studiująca ekonomia i zarządzanie – 17,40%, następne co do wielkości są grupy zajmujące się naukami politycznymi i dziennikarstwem oraz prawem – 13,04%.

Jeśli chodzi o wykonywane zawody, grupę dominującą liczebnie stanowią specjaliści, eksperci i analitycy – 21,73%, kolejną grupę stanowią pracownicy organizacji społecznych – 19,56%, a dopiero trzecią grupę co do liczebności stanowią pracownicy wyższych uczelni – 17,39%. Jest to pewną nowością, gdyż jeszcze 2 lata temu naukowcy i wykładowcy stanowili niemal połowę wszystkich stypendystów. Cieszymy się, że coraz więcej praktyków i działaczy społecznych korzysta z naszej oferty stypendialnej.

DZIEDZINY STUDIÓW STYPENDYSTÓW KIRKLANDA 2019/2020

styp dziedziny PL 2019

MIASTA AFILIACJI STYPENDYSTÓW KIRKLANDA

LICZBA KOBIET I MĘŻCZYZN
BIORĄCYCH UDZIAŁ W PROGRAMIE

styp miasta PL 2019 styp kobiety PL 2019

ZAWODY WYKONYWANE PRZEZ STYPENDYSTÓW KIRKLANDA 2019/2020

styp zawody pl 2019

_

8 2STYPENDYŚCI ŚCIEŻKI KIRKLAND RESEARCH

W tym roku na 4 miesięczne studia w ramach Programu Kirkland Research zakwalifikowało się 5 osób wszystkie pochodzą z Ukrainy.

Stypendyści Kirkland Research zajmują się takimi dziedzinami, jak ekonomia i zarządzanie (3 os.), nauki społeczne (1 osoba) i zarządzanie w edukacji (1 osoba). Studiują w Warszawie, Poznaniu i Lublinie.

IMG 6390 2

Stypendyści rocznika 2019/2020 oraz zaproszeni goście podczas uroczystości
Inauguracji Programu na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kirkland logo new 2018 bottom1