facebook_page_plugin

BAZA EKSPERCKA PROGRAMU KIRKLANDA

Zależy nam, by szeroko udostępniać informacje o Absolwentach Programu Kirklanda ludziom i organizacjom chętnym do współpracy – instytucjom badawczym, organizatorom konferencji i wymian naukowych, czy też potencjalnym partnerom biznesowym lub projektowym.

Baza ekspercka na portalu LinkedIn pozwala na przeglądanie pełnych profili zawodowych Absolwentów, dając możliwość wyszukiwania według kilku kluczy.

 

Absolwenci Programu to grupa niemal 750 specjalistów z 9 krajów:
Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Rosji oraz Ukrainy.

Jak dotąd na portalu LinkedIn można przeglądać profile prawie 200 Absolwentów. Pracują oni na uniwersytetach, w samorządach, organizacjach społecznych, w instytucjach rządowych, instytucjach kultury, w mediach oraz w biznesie. Największa grupą są ekonomiści, prawnicy, socjolodzy, ekolodzy, urzędnicy, ludzie biznesu, samorządowcy i działacze społeczni.

 

WEJŚCIE DO BAZY EKSPERCKIEJ
PROGRAMU KIRKLANDA

Linkedin

Oksana Kopanska-Alpern (2006-2007)

5Jako absolwentka Programu Stypedialnego im. L. Kirklanda przygotowałam fotoreportaż z wybranych krajów, objętych Programem. Motywem przewodnim fotografii jest szeroko rozumiana wolność. Czarno-białe zdjęcia były wykonane podczas moich podróży po krajach regionu (Białoruś, Gruzja, Litwa, Ukraina) od zakończenia stypendium.

Wystawa zdjęć Oksany uświetniła uroczystość zakończenia Programu w czerwcu 2015 r.

Olga Irodenko (2011/2012) Ukraina

Irodenko1Dla mnie program Kiklanda to niezapomniana część mojego życia… Nowe spojrzenie na świat i na życie, odkrycie wielu szans samorozwoju, zdobycie ważnych doświadczeń i znajomości z interesującymi ludźmi. Kirklandyści, którzy są jak jedna wielka rodzina, przyjaźnie i wzajemne przenikanie się różnych kultur i tradycji, fascynująca Polska, jej zachwycające miasta, bogata historia, kultura i bardzo gościnni mieszkańcy, ciepłe emocje i uczucia – wszystko to pozostanie w mojej pamięci i w sercu na całe życie.
Program Kirklanda dał mi możliwość i natchnienie dla wcielenia w życie moich planów i marzeń.

Marianna Karakeyan (2011/2012) Armenia

Karakeyan 2Program stypendialny L. Kirklkanda pozwala uchylić zasłonę dzielącą kraje europejskie od członków WNP. W wypełnieniu tej niełatwej misji przychodzi Wam z pomocą tak niezwykły kraj jak Polska z jej wielowiekową historią i niezwykłą tradycją kulturalną. Dzięki wiedzy i doświadczeniom zdobytym w Polsce przez Waszych mentorów – ludzi, którzy z pełnym oddaniem poświęcili się temu dziełu – będziecie mogli spojrzeć na świat zupełnie inaczej; dokonać swego rodzaju przewartościowania wartości. Siłą rzeczy poznacie wybitnych ludzi zarówno z Polski, jak innych krajów, i wrócicie do swojej ojczyzny z ogromnym bagażem wiedzy, wrażeń oraz miłości do wszystkiego, co się wiąże z imieniem Lane’a Kirklanda. Program stypendialny L. Kirklanda zmieni wasze życie na lepsze, Wy zaś będziecie mogli spróbować zmienić na lepsze otaczający Was świat.

Valentyna Shevchenko (2011/12) Ukraina

Szewczenko1Program Kirklanda fantastycznie odmienił moje życie! To zarówno znajomości z interesującymi ludźmi, jak i wiele nowych informacji zarówno o charakterze profesjonalnym, jak i ogólnoludzkim. W ciągu 9 miesięcy każdy z nas „dorósł” i patrzymy już na świat „innymi” oczami. A co najważniejsze – Kirkland zaszczepił w nas wiarę w to, że zmiana jest możliwa!!!

Gor Martirosyan (2011/12) Armenia

Martirosyan Gor1Program Kirklanda przeszedł moje oczekiwania! Tych 9 miesięcy okazało się jednym z najszczęśliwszych okresów w moim życiu. Stałem się kimś znacznie lepszym i jako człowiek, i jako przyjaciel, i jako specjalista. Efekty nie kazały długo na siebie czekać. Po powrocie do kraju mam obecnie wspaniałych przyjaciół w różnych krajach, doskonałą pracę i ukochaną żonę!

Liubou Krasnitskaya (2010/11) Białoruś

Krasnitskaya Wietnam 1Podczas pobytu na stipendium miałam wyjątkową okazję, aby poznać znanych i poważanych polskich prawników, uczestniczyć w konferencjach krajowych i Międzynarodowych poświęconych interesującej mnie tematyce. Staże w polskich instytucjach, nauka na uniwersytecie oraz błyskotliwa obrona pracy dyplomowej (taką pracę pisze każdy Kirklandysta) dały mi prawo, by uznać się za eksperta w mojej dziedzinie. Teraz, na zaproszenie jednej z organizacji Międzynarodowych dzielę się swoją wiedzą i doświadczenień ze studentami na wyższych uczelniach w Wietnamie.

Olena Filippova (2013/2014) Ukraina

Filippova malePoczątkowo myślałam, że Program Kirklanda jest podobny do innych międzynarodowych programów, które pozwalają Ci podnieść swój poziom zawodowy i na jakiś czas zanurzyć się w życie jednego z krajów europejskich...  Jak bardzo cieszę się, że się myliłem! Bo Kirkland to coś więcej niż typowy program edukacyjny... To wielki świat wypełniony miłością i inicjatywnością kierowników i organizatorów, wsparciem i opieką promotorów i koordynatorów, ciepłem i przyjaźnią kolegów z różnych miast i krajów, różnorodnością i efektywnością programów integracyjnych... Jestem szczerze zadowolona z tego, że stałam się członkiem wielkiej Rodziny KIRKANDA!

 

Daryna Popil (2013/2014) Ukraina

Daryna Popil foto maleProgram Kirklanda – to w pierwszej kolejności możliwość zapoznania się nie tylko z nowym krajem, ludźmi, okolicznościami, ale to możliwość zapoznania się ze swoim nowym „ja”. Odkrywamy na Programie na nowo swoje cechy, zdolności, umiejętności komunikowania się i bycia dobrym przyjacielem. Program Kirklanda nauczył mnie też rozumienia, że twój intelekt bardzo dużo znaczy, ale że nie ma granic w polepszaniu siebie i świata.  9 miesięcy Programu to okres symboliczny, bo  rodzi się dużo nowego: nowe doświadczenia, doznania, znajomości, myśli, nowa „ja”…

Yulia Zmuliukova (2007/08) Ukraina

Zmulikova02Program Stypendialny im. Lane’a Kirklanda to znakomita okazja, aby poszerzyć swoje horyzonty, zarówno zawodowe, jak i kulturowe. Progam Kirklanda to szansa na zdobycie użytecznych kontaktów społecznych i akademickich, a także możliwość poznania polskiej kultury, języka I tradycji. Yulia Plotnikova (Zmuliukova), tłumaczka języków angielskiego i polskiego, Ukraina, Charków, rocznik 2007/2008, Warszawa, Uniwersytet Warszawski, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

Olena Shelest (2011/12) Ukraina

SzelestPo Programie podjęłam studia doktoranckie na jednej z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. Niby zajmuje się tym, czym się zajmowałam wcześniej – prowadzę zajęcia, piszę artykuły, uczestniczę w konferencjach, prowadzę badania. Jest to natomiast zupełnie inny poziom działalności, ponieważ teraz ta działalność jest bardziej ukierunkowana, samodzielna oraz dająca dużo więcej możliwości dla samorealizacji.

Kirkland logo new 2018 bottom1

Adres

Biuro Programu Stypendialnego im. Lane'a Kirklanda

Fundacja Liderzy Przemian

Al. Jerozolimskie 133 lok. 56

02-304 Warszawa 

fundacja@leadersofchange.pl

PAFW Medium2

Search