facebook_page_plugin

Podsumowanie XVIII edycji Programu Kirklanda

29 czerwca 2018 na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Programu Kirklanda z rocznika 2017/2018. W tym roku udział w Programie zakończyło z sukcesem czterdziestu dwóch Stypendystów, w tym dwadzieścia dziewięć osób z Ukrainy, pięć osób z Gruzji, cztery osoby z Białorusi, trzy osoby z Rosji oraz dwie osoby z Armenii.

 

Dodatkowo cztery osoby zakończyły Kirkland Research - pilotażową ścieżkę badawczą, która debiutowała w tym roku w ramach Programu głównego. Warto nadmienić, że tegoroczne prace dyplomowe, pisane przez Stypendystów pod kierunkiem opiekunów naukowo-dydaktycznych, zostały bardzo wysoko ocenione – wyróżnienia przyznano aż piętnastu dyplomom.

W tym roku akademickim wśród Kirklandystów przeważały osoby zajmujące się zawodowo ekonomią i zarządzaniem (dziesięć osób), dominujący w ostatnich latach prawnicy znaleźli się na drugim miejscu (dziewięć osób), a na miejscu trzecim – osoby specjalizujące się zarządzaniu edukacją (sześć osób). Stypendyści, jak co roku, mieli również możliwość uzyskania dofinansowania studiów podyplomowych w ramach pakietu dydaktycznego – z tej szansy skorzystało trzynaście osób, kolejnych piętnaście osób skorzystało z dodatkowych lekcji języka polskiego oraz angielskiego. Stypendyści wzięli również udział w szeregu konferencji (m.in. Welconomy Froum w Toruniu, Open Eyes Economy Summit w Krakowie, Sektor 3.0 w Warszawie), szkoleń oraz staży zawodowych.

Poza osiągnięciami naukowymi oraz związanymi z rozwojem zawodowym, Stypendyści angażowali się w akcje społeczne i edukacyjne. Ivane Kopadze, dzięki grantowi otrzymanemu w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji, zorganizował warsztaty języka gruzińskiego a Roman Sacharov, wykorzystując grant z tego samego programu, zorganizował prelekcję i pokaz poświęcony rosyjskiej kinematografii. Anzor Burjanadze, w ramach stażu zawodowego, włączył się w realizację Programu "Dwie strony sieci" zainicjowanemu przez Wojewódzką Komendę Policji, a poświęconemu zagrożeniom czyhającym na dzieci w Internecie, z kolei Ania Petiurenko została wolontariuszką Centrum Maltańskiego w Krakowie.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom zaangażowanym w realizację tegorocznej edycji Programu. W szczególności pragniemy podziękować Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, finansującej Program Kirklanda; Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej; Rektorom i Dziekanom uczelni uczestniczących w Programie; Ministerstwu Spraw Zagranicznych oraz placówkom dyplomatycznym; koordynatorom regionalnym Programu Kirklanda: dr Arturowi Wysockiemu z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, Pani Urszuli Brodzie z Uniwersytetu Wrocławskiego, Panu Michałowi Zającowi z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Pani Joannie Janas, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz prof. Janowi Malickiemu, dyrektor Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego; opiekunom naukowym; animatorom społeczno-kulturalnym: Pani Bognie Frąszczak z Poznania, Panie Dianie Brutyan z Warszawy, Pani Irinie Tkeshelashvili z Wrocławia, Pani Łucji Reczek z Krakowa oraz Pani Ewelinie Pyzik z Lublina, oraz wszystkim innym instytucjom oraz osobom zaangażowanym w realizację Programu.

0094_Kirkland2018_Babu_BB_9656m_Fotor.jpg

Spotkanie „trzech pokoleń” Kiklandystów w Tarnopolu

24 sierpnia odbyło się tradycyjne spotkanie „trzech pokoleń” Kiklandystów. Po raz pierwszy spotkanie zostało zorganizowane w Tarnopolu, w Centrum Nauki, które zostało założone przez uczestników programu Study Tours to Poland dla Studentów.

Więcej…

Zakończenie roku stypendialnego

27 czerwca w Pałacu Potockich na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się uroczyste zakończenie 19. edycji Programu Kirklanda. Gościem honorowym była prof. Anna Fornalczyk, która wygłosiła wykład poświęcony „Osiągnięciom i zaniechaniom polskiej transformacji”.

Więcej…

Krasnal Kirklandysta w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego!

31 maja rodzina Kirklandystów powiększyła się o małego krasnala, a rodzina wrocławskich krasnali - o małego Kirklandystę.

Więcej…

Misja edukacyjna w Uzbekistanie i Tadżykistanie

Na przełomie kwietnia i maja mieliśmy kolejną okazję, by prezentować Program Kirklanda w krajach, które niedawno dołączyły do grona naszych odbiorców: w Uzbekistanie i Tadżykistanie.

Więcej…

Podsumowanie III etapu rekrutacji

Zakończył się drugi etap rekrutacji do Programu Kirklanda 2019/202, możemy już w związku z tym zaprezentować krótkie posumowanie rozmów rekrutacyjnych, które w tym roku odbyły się aż w sześciu krajach.

Więcej…

Spotkanie z przedstawicielami białoruskich uczelni

9 kwietnia w Ambasadzie RP w Mińsku spotkaliśmy się z przedstawicielami białoruskich uczelni, w tym Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego,

Więcej…

Oświadczenie

Pod koniec ubiegłego tygodnia dotarła do nas informacja, że jeden ze stypendystów Programu Kirklanda został zaatakowany w trakcie jazdy autobusem w Warszawie. Jest nam niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji –

Więcej…

Grant Fundacji Kościuszkowskiej dla absolwenta Programu Kirklanda

25 marca otrzymaliśmy wyniki konkursu dla Absolwentów Kirklanda na udział w Programie “Exchange to the U.S", organizowanym przez Fundację Kościuszkowską.

Więcej…

Kirkland 2019/2010 competition - interviews

Dear Candidates! The commission has already verified your applications and very soon you'll receive an e-mail with the information whether you made it to the last stage of the competition. 

Więcej…

Rozpoczął się drugi etap rekrutacji do Programu Kirklanda 2019/2020

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim kandydatom za złożone aplikacje. Z radością dzielimy się informacją, że otrzymaliśmy zgłoszenia ze wszystkich jedenastu krajów objętych Programem! 

Więcej…

Do 1 marca można ubiegać się o Stypendium Kirklanda 2019/2020!

1 marca upływa termin nadsyłania zgłoszeń na Stypendia Kirklanda oraz Kirkland Research 2019/2020!

Więcej…

Warszawski zjazd Kirklandystów

13-15 lutego odbył się drugi zjazd Kirklandystów rocznika 2018/2019, tym razem miastem goszczącym stypendystów była Warszawa.

Więcej…

Wręczenie dyplomów stypendystom Kirkland Research 2018/2019

25 stycznia w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów tegorocznym stypendystom Kirkland Research.

Więcej…

Szkolenie z pisania prac naukowych

26 stycznia stypendyści Programu Kirklanda wzięli udział w całodniowym szkoleniu "Od pracy dyplomowej do artykułu naukowego". Szkolenie odbyło się w biurze Fundacji Liderzy Przemian 

Więcej…

Ruszyła rekrutacja na rok akademicki 2019/2020!

Do 1 marca trwa rekrutacja do Programu Kirklanda na rok akademicki 2019/2020! 

Więcej…

Konferencja absolwentów w Kijowie

15-14 grudnia w Kijowie odbyła 12 już konferencja organizowana przez Ambasadę RP w Kijowie, która zgromadziła niemal stu absolwentów różnych polskich programów stypendialnych, w tym aż czterdziestu absolwentów Programu Kirklanda.

Więcej…

Zapraszamy na grudniowe spotkanie informacyjne w Tbilisi

20 grudnia w Tbilisi odbędzie się spotkanie informacyjne na temat działań Programu Stypendialnego im. Lane'a Kirklanda w kontekście współpracy między Gruzją a Polską.

Więcej…

Program Kirklanda w Uzbekistanie - relacja z wizyty

24 listopada Urszula Sobiecka, Dyrektor Programu Kirklanda oraz Agata Wierzbowska-Miazga, Prezes Fundacji Liderzy Przemian udały się do Uzbekistanu, by spotkać się z tamtejszymi partnerami Fundacji, by nawiązać współpracę z Uniwersytetami i instytucjami oraz promować stypendium Kirklanda wśród potencjalnych kandydatów. Wizyta miała związek z tegorocznym objęciem Uzbekistanu przez Program Kirklanda.

Więcej…

Tadżykistan i Uzbekistan dołączają do Programu Kirklanda!

Mamy przyjemność poinformować, że od tego roku Program Stypendialny im. Lane’a Kriklanda obejmie swoim zasięgiem również Tadżykistan oraz Uzbekistan.

Więcej…

Program Kirklanda z nowym logotypem!

Po 19 latach przyszedł czas na zmiany – w tym miesiącu zadebiutował nowy logotyp Programu Stypendialnego im. Lane’a Kirklanda oraz Kirkland Research. 

Więcej…

Administrator Programu

Fundacja Liderzy Przemian została powołana do życia w lutym 2016 r. z zadaniem administrowania dwoma, działającymi od lat, programami Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności –Programem Stypendialnym im. Lane’a Kirklanda i Programem Study Tours to Poland.

Fundator Programu

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności została założona przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości, utworzony na mocy ustawy „O popieraniu demokracji w Europie Wschodniej” (SEED Act), uchwalonej w 1989 roku przez Kongres USA.

 

Kirkland logo new 2018 bottom1

Adres

Biuro Programu Stypendialnego im. Lane'a Kirklanda

Fundacja Liderzy Przemian

Al. Jerozolimskie 133 lok. 56

02-304 Warszawa 

fundacja@leadersofchange.pl

PAFW Medium2

Search